0
JęzykiPolski
WalutyPLN
...jest pusty

A B C - klasyfikacja laptopów używanych

Klasyfikacja wizualna

Przeglądając oferty poleasingowego sprzętu IT można spotkać się z określeniem klasa A, B lub C. Niektórzy sprzedawcy przyjęli również klasyfikacje pośrednie jak A- lub  B+. Ma to na celu przybliżyć oraz pogrupować sprzęt względem oceny wizualnej używanych jednostek. 

Opisy naszego sklepu najczęściej po za oznaczeniem literowym klasy wizualnej zawierają opis tekstowy mający na celu przybliżyć stan danej jednostki lub grupy. 


Klasa A

Sprzęt w bardzo dobrym stanie, posiadający niewielkie ślady użytkowania. Dopuszczalne są lekkie ryski, niewielkie wytarcia. Nie jest to sprzęt nowy, jednak używany i mogący nosić nieznaczne ślady normalnej eksploatacji. Klasa A wyklucza pęknięcia obudowy, wyłamania jej fragmentów oraz widoczne wgniecenia. Klasa została podzielona na A- i A-- mające na celu bliżej określić stan danej jednostki, - oznacza nieco bardziej widoczne ślady, np ryski na pokrywie ekranu lub otarcia farby na narożnikach obudowy. A-- to stan pośredni między klasą A a klasą  B czyli sprzęt bez pęknięć i uszkodzeń mechanicznych mogący nosić widoczne wytarcia, widoczne zarysowania lub wytarcie przestrzeni roboczej wokół klawiatury. 


Klasa B

To nadal całkowicie sprawny technicznie i pełnowartościowy pod względem użytkowym sprzęt, jego cena jest adekwatnie obniżona względem klasy A. Ta klasa jest kierowana dla użytkowników którzy szukają komputera w dobrej cenie, a jego wygląd ma drugo planowe znaczenie.  Możliwe są widoczne na pierwsze spojrzenie zarysowania, intensywne wytarcia, wgniecenia szczególnie gdy obudowa jest metalowa, nie wpływające na sztywność i wartości użytkowe pęknięcia i wykruszenia obudowy.


Klasa C

W tą kategorię wliczamy sprzęt przeznaczony głównie dla firm lub osób zajmujących się naprawą lub odzyskiem elementów. Komputer w klasie C ze względu na stan obudowy może nie być w pełni funkcjonalny, np wyrwane zawiasy lub pęknięta pokrywa czy warstwa dotykowa.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.