0
JęzykiPolski
WalutyUSD
...jest pusty

Czy warto wybrać dysk SSD?

Co wyróżnia dyski SSD względem dysków talerzowych HDD? 

Dyski SSD są to nośniki oparte o moduły pamięci elektronicznej, nie posiadają zatem ruchomych elementów. A dostęp do sektora dysku jest znacznie szybszy niż w dysku HDD.
Technologia dysków znacznie się różni a efektywne działanie dysków "nowej generacji" powoduje szybka pamięć półprzewodnikowa niesie to za sobą spore korzyści dla użytkownika,  po za szybszą pracą należy zaliczyć do nich brak emisji dźwięków,  są bardziej efektywne energetycznie. 
 

Idealny do laptopa

Dla każdego użytkownika laptopa który traktuje go jako narzędzie do pracy i rozrywki, istotny jest czas pracy na baterii, wytrzymałość, szybkość i niezawodność. Cechy dysku SSD pomagają sprostać codziennym oczekiwaniom użytkowników notebooków. 
Brak elementów ruchomych w dysku stanowi bezpieczeństwo nośnika podczas upadku, za czasów dysków HDD często jeden niefortunny upadek mógł zakończyć się ze skrzywieniem głowicy i niepoprawną pracą dysku.

Szybszy

Z naszych firmowych testów porównujących czas startu systemu, ten sam laptop różniący się jedynie dyskiem, w wersji z  SSD uruchomił się aż 10x szybciej i był gotowy do pracy. 
Przeciętny laptop z dyskiem HDD, wyposażony w 8GB RAM podstawowe programy i Windows 10 potrzebuje na pełen rozruch około 3-4 minut. 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.